Piosenki świąteczne

Już nie tylko kolędy kojarzą nam się z nadejściem świat. Od wielu lat słyszymy w radiu i telewizji świąteczne „przeboje” , które zostały napisane z myślą o uprzyjemnieniu świątecznych chwil. Producent Coca- Coli co roku przygotowuje nowy spot reklamowy ze świątecznym szlagierem, który jest nieodłącznie kojarzony tylko z tą marką i świętami Bożego Narodzenia.

Światowe gwiazdy piosenki oraz nasi polscy piosenkarze także komponują świąteczne nuty, które towarzyszą nam nie tylko podczas przygotowań, ale też już często w czasie rodzinnych spotkań. Można usłyszeć opinie, że takie utwory nie powinny zastępować tradycyjnych kolęd polskich, my jednak staramy się pokazać jak pięknie można połączyć tradycję i jednocześnie skorzystać z bogactwa świątecznych utworów jakie powstały w innych krajach.

piosenki świątczne​Zagraniczne Kolędy i Piosenki Świąteczne

Można tutaj usłyszeć piosenki kojarzone szczególnie ze świąteczną atmosferą, takie jak „Last Christmas”, „White Christmas”, „Jingle Bells” i wiele innych. Te popularne „christmas songs” pobrzmiewają niekiedy częściej w radiu, telewizji i Internecie, niż tradycyjne kolędy, ale są tak pięknie skomponowane, że chyba wszyscy chętnie ich słuchają. Zarówno polskie kolędy, jak i te zagraniczne utwory, tworzą razem niepowtarzalną magię świat, warto więc mieć kolekcję składającą się z wszystkich najbardziej popularnych utworów. Przedstawiamy zestawianie tekstów z podziałem na polskie i zagraniczne piosenki, mając nadzieję, że przyczynimy się odrobinę do wprowadzenia świątecznych czarów do każdego domu.

Autor

Redakcja InMusic.pl

Wiadomości z branży muzyczne, artykuły, wywiady, historie gwiazd

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz